ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12872342
*
nr 1287 2342
Spegel
1700-/1800-tal, bemålad, 50x25 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 21:06:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 12:03:33
1
350 kr
11/11 17:38:24
2
500 kr
11/11 18:38:13
3
500 kr
11/11 18:38:13
2
500 kr (Budbetjänt)
11/11 19:40:10
2
700 kr
11/11 20:04:35
4
1.100 kr
11/11 20:55:39
5
900 kr
11/11 20:55:39
4
1.000 kr (Budbetjänt)
11/11 20:57:30
4
1.300 kr
11/11 20:58:07
5
1.200 kr
11/11 20:58:07
4
1.300 kr (Budbetjänt)
11/11 21:00:02
5
1.500 kr
11/11 21:01:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1287 2342
Spegel
1700-/1800-tal, bemålad, 50x25 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 12:03:33 | 1 | 350 kr |
11/11 17:38:24 | 2 | 500 kr |
11/11 18:38:13 | 3 | 500 kr |
11/11 18:38:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/11 19:40:10 | 2 | 700 kr |
11/11 20:04:35 | 4 | 1.100 kr |
11/11 20:55:39 | 5 | 900 kr |
11/11 20:55:39 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/11 20:57:30 | 4 | 1.300 kr |
11/11 20:58:07 | 5 | 1.200 kr |
11/11 20:58:07 | 4 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
11/11 21:00:02 | 5 | 1.500 kr |
11/11 21:01:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02